Про курс
Для вивчення програмування дуже важлива практика. Під час проходження курсу «Створення вебзастосунків на PHP» ви зможете закріпити на практиці знання мови PHP, отримані раніше з інших навчальних програм або книг.
На даному курсі на прикладі створення блогу розглядається розробка вебдодатків із використанням готових інструментів, які надає мова програмування PHP та відомі відкриті бібліотеки. Автор показує популярні та загальноприйняті підходи для вирішення частих завдань при побудові програми.
Курс створений для тих, хто хоче після вивчення основ РНР побачити, як на практиці будуються додатки без прив'язки до фреймворку, і отримати практичну основу знань для подальшого вивчення фреймворків.
Цей курс входить до спеціальності:
Попередні Вимоги
Для проходження курсу необхідні базові знання HTML/CSS, PHP на рівні курсу «PHP Базовий», розуміння мови запитів SQL та знання MySQL.
Ви навчитеся
- Створювати повноцінний додаток з нуля, використовуючи сучасні підходи, патерни та бібліотеки.
- Розуміти, що таке архітектурний патерн MVC та як його застосовувати на практиці під час створення програми.
- Розуміти, навіщо використовувати проєктування архітектури у додатку
- Розуміти принципи маршрутизації у вебдодатку та реалізовувати їх у своїй програмі.
- Використовувати класи-репозиторії для роботи з базою даних.
- Працювати з Doctrine ORM для простого доступу до бази даних.
- Розуміти і вміти застосовувати на практиці патерни Factory Method, Abstract Factory, Builder і Prototype.
- Реалізувати реєстрацію та авторизацію у своєму додатку.
- Працювати з файловою системою у своїй програмі.
- Забезпечувати базовий рівень безпеки своєї програми
- 7 год 59 хв
- 10.11.2021
- 10
- 10.11.2021
- російська
Що входить до курсу
Цей урок є вступним до курсу «Створення вебзастосунків з PHP». Тут розглядається патерн MVC, який використовуватиметься у додатку, що розробляється під час проходження програми. Також поговоримо про необхідне програмне забезпечення для практики.
Дізнаємося, що являє собою принцип маршрутизації у додатку та створимо систему маршрутів у додатку, яка працюватиме з контролерами.
У цьому уроці ви отримаєте можливість на практиці краще зрозуміти те, як працює MVC-патерн і як за допомогою нього організувати логіку роботи блогу-додатку. Детальніше ознайомимося з організаційними аспектами роботи бази даних і як це взагалі працюватиме надалі у шаблонах та контролерах.
Дізнаємося все про патерн «Репозиторій», який дозволяє зручно реалізувати роботу з моделями не безпосередньо до самої моделі, а саме через окремий клас. У багатьох сучасних фреймворках використовується цей принцип, оскільки він комфортний у роботі.
Розберемо використання патернів проєктування, навіщо вони потрібні та як їх взагалі використовувати у додатку. Розглянемо патерни, що детально породжують Factory Method, Abstract Factory, Builder і Prototype.
На практиці вивчимо функціонал запитів у Doctrine, а також реалізацію базової системи авторизації та реєстрації із шифруванням. Основний фокус робиться саме на побудову логіки та Doctrine запити, а питання безпеки в авторизації докладніше розглядаються в уроці безпеки.
Подивимося, як можна створити окрему адмін панель до програми та систему ролей для користувачів, яка дозволить контролювати доступ до адмін панелі програми.
Вивчимо пристрої файлової системи програми, щоб він правильно працював з усіма файлами, які будуть завантажуватися в саму програму. Також ознайомимося з бібліотеками, які можуть допомогти працювати з файлами в коді.
Студенти дізнаються всі способи шифрування, які можуть допомогти зробити програму безпечною. Також отримають основи криптографії, щоб можна було захистити дані, які зберігаються в додатку. ЩЕ розглянемо тему та SQL-ін'єкцій.
Дізнаємося все про модулі з патернами проєктування, щоб можна було розширювати як сам функціонал адмін панелі, так і всієї програми. В уроці робиться фокус на використанні патернів та архітектури.