Про курс
SOLID (від англ. single responsibility, open–closed, Liskov substitution, interface segregation і dependency inversion) - це набір принципів написання програмного коду, за виконання яких код буде зручно підтримувати та масштабувати.
Пройшовши навчальний курс «SOLID принципи в Java», ви зрозумієте основи написання чистого та красивого коду на Java. На курсі ви спочатку розглянете погані приклади написання програмного коду, а потім вивчите способи та принципи того, як на практиці перетворити код з поганого та неоптимального на красивий та чистий.
На даному курсі буде надано детальний огляд принципу єдиного обов’язку, відкритості та закритості, підстановки Лісков, розділення інтерфейсу та інверсії залежностей. До кожного уроку будуть приклади в коді на мові Java, розбір нечистого коду, рефакторинг та домашні завдання на закріплення матеріалу. Після проходження курсу ви вмітимете писати чистий код, який буде відповідати принципам SOLID.
Цей курс входить до спеціальності:
Попередні Вимоги
Курс розрахований на новачків, які бажають познайомитися з основами використання принципів SOLID в Java та навчитися основам принципів правильної організації коду. Також курс буде корисним працюючим фахівцям, що бажають оновити в пам‘яті знання цих принципів.
Ви навчитеся
- Розуміти проблеми, які вирішує використання SOLID.
- Оптимізувати існуючий або писати новий чистий код відповідно до принципів SOLID.
- Розуміти проблеми від недотримання принципу єдиного обов’язку.
- Зіставляти приклади відкритості та закритості для розуміння оптимальності коду.
- Розуміти формулювання принципу розділення інтерфейсу та використовувати його для рефакторингу.
- Розуміти принцип підстановки Лісков та проблему недотримання принципу.
- Розуміти різницю між Dependency Inversion та Dependency Injection.
- Без проблем пояснити, що означає кожен із принципів.
- 1 год 22 хв
- 24.08.2023
- 5
- 24.08.2023
- українська
Що входить до курсу
×
Ви дійсно бажаєте відкрити доступ до тестування за курсом SOLID принципи в Java на 40 днів?
На цьому уроці учні ознайомляться з визначенням поганого прикладу, розглянуть приклад та оптимізують цей код. Дізнаються історію виникнення принципів SOLID та відкриють для себе розшифрування абревіатури SOLID.
Також на цьому занятті учні дізнаються детальніше про перший принцип SOLID: принцип єдиного обов’язку. Переглянуть приклад недотримання цього принципу та оптимізують його відповідно до правила.
На цьому уроці учні дізнаються детальніше про другий принцип SOLID: принцип відкритості та закритості. Також оглянуть схематичні приклади відкритості та закритості по окремості. Після цього оптимізують код відповідно до принципу на прикладі геометричних фігур, а також базових операцій калькулятора.
На третьому занятті учні ознайомляться з історією створення принципу підстановки Лісков. Розберуться, що простими словами означає принцип, розглянуть на прикладі схеми проблему недотримання принципу. Після цього ознайомляться з прикладом рефакторингу коду відповідно до принципу на основі геометричних фігур. Наприкінці учні розберуть приклад недотримання принципу для виконання конкретних вимог на основі реального випадку з роботи.
На цьому занятті учні ознайомляться з формулюванням принципу розділення інтерфейсу. Розглянуть, яку проблему вирішує принцип, переглянуть на прикладі схемі рішення цієї проблеми. Після цього розглянуть приклад в коді на основі тварин. Наприкінці заняття учні переглянуть приклад рефакторингу задачі з попереднього заняття.
На цьому уроці учні дізнаються детальніше про другий принцип SOLID: принцип інверсії залежності. Розглянуть правила залежності від абстракцій. Після цього ознайомляться з прикладом в коді на основі полиці та речей, що в ній зберігаються, а також з прикладом про пристрої вводу та виведення. Також учні дізнаються різницю між Dependency Inversion та Dependency Injection, та чим вони взаємопов’язані. Наприкінці заняття учні переглянуть висновок занять, а також сформують підсумок курсу та повторять основні тези.