Про курс
Асинхронне програмування дає можливість створювати код без блокувань і без необхідності чекати завершення попереднього завдання.
Курс дозволить вам ознайомитися з усіма аспектами створення продуктивного і неблокуючого коду цією мовою. Ви навчитеся користуватися функціями зворотного виклику та уникати “calback hell” у своїх проєктах. Також на курсі ви розберетеся з промісами, оптимізацією асинхронного коду та навчитеся використовувати сучасні методи обробки помилок. Завершивши курс ви матимете повне розуміння асинхронного JavaScript, вмітимете ефективно використовувати async/await та оптимізувати застарілий асинхронний код.
Для розуміння матеріалів даного курсу необхідні базові знання JavaScript.
Цей курс входить до спеціальності:
Попередні Вимоги
- Базові знання JavaScript
Ви навчитеся
- Розуміти переваги використання асинхронних підходів у програмуванні.
- Використовувати callback-функції та уникати callback hell в своїх проєктах.
- Працювати з Promise. Розуміти структуру та можливості, а також основні методи промісів, щоб мати змогу максимально ефективно використовувати їх у своєму коді.
- Обробляти помилки, які можуть виникати при виконанні асинхронних операцій.
- Використовувати async/await для ефективної роботи з асинхронним кодом.
- Оптимізувати та відлагоджувати асинхронний код.
- 3 год 38 хв
- 27.02.2024
- 8
- 27.02.2024
- українська
Що входить до курсу
×
Ви дійсно бажаєте відкрити доступ до тестування за курсом Асинхронне програмування у JavaScript на 40 днів?
У цьому уроці ми розкриємо суть асинхронності в контексті JavaScript та розглянемо переваги використання асинхронних підходів у програмуванні. Також оглянемо ключові концепції - callback, Promise та async/await, які є фундаментальними складовими асинхронного JavaScript. В уроці також охопимо проблеми, які виникають при синхронному виконанні коду, що дозволить краще розуміти важливість та потенціал асинхронності в JS.
Урок дозволить познайомитися з функціями зворотного виклику (callback), що є основою для асинхронного програмування. Отримати розуміння, як працюють колбеки, дозволить розібратися з визначенням “callback hell” та дасть поняття, як його уникати в своїх проєктах. Також на прикладах розберемося, де і як можна використовувати функції зворотного виклику, щоб розуміти їхню сутність та потенціал у структурі асинхронного коду.
В уроці детально розглянемо використання промісів у JavaScript, а також дізнаємося про їх переваги та призначення. Дізнаємося, як розв’язати проблему callback hell за допомогою Promise. Розглянемо структуру та можливості, а також основні методи промісів, щоб мати змогу максимально ефективно використовувати їх у своєму коді. На прикладах подивимося на реалізацію асинхронних операцій з використанням Promise, щоб розуміти їх сутність та переваги у використанні в порівнянні з callback-функціями.
Урок розкриє всі переваги використання ключових конструкцій async/await в JavaScript. Ми детально розберемо їх переваги в порівнянні з іншими методами асинхронного програмування. Розберемося, як працювати з асинхронними операціями у сихронному стилі, що покращить читабельність та розуміння коду. Також обговоримо важливу тему обробки помилок та навчимося поліпшувати якість коду.
В уроці ще більш детально розглянемо концепції callback-функції та їх використання в асинхронному JavaScript. Розберемося з передачею функцій зворотного виклику у функції вищого порядку та навчимося створювати динамічний та гнучкий код за допомогою цих методів. Розглянемо на прикладах використання callback-функцій, щоб засвоїти матеріал та використовувати на повну можливості асинхронності в JavaScript.
В уроці визначимо ключові відмінності в роботі з помилками в синхронному та асинхронному коді. Детально розглянемо методи обробки помилок в промісах та при використанні async/await. Також ознайомимося з прийомами відлагодження та роботи з помилками, що допоможе покращити код при роботі з асинхронними операціями. Також розглянемо stack trace, як додатковий інструмент виявлення та вирішення помилок.
В цьому уроці ознайомимося з механізмом роботи з подіями в JavaScript. Навчимося їх створювати та обробляти за допомогою обробників подій. Цей урок дозволить краще розібратися з інструментами взаємодії об’єктів через спрацювання та обробку різних івентів. Також розглянемо на практичних прикладах, як реалізувати та використовувати події, щоб забезпечити взаємодію між різними частинами вашого коду.
Ще більш глибоко зануримось у розуміння стратегій відладки асинхронного коду для уникнення стану гонки. Розглянемо методи, що забезпечать безпеку та цілісність даних при виконанні асинхронних операцій. На прикладах отримаємо практичні навички для підвищення ефективності коду. Розберемося, як скасовувати асинхронні операції за допомогою AbortController та AbortSignal. В кінці уроку також розберемося з можливостями та принципами асинхронних черг та пулів.