×
Вы действительно хотите открыть доступ к тестированию по курсу Unit-тестування в PHP на 40 дней?
ВИДЕОУРОК №6. Фікстури
В цьому уроці йде розгляд того що таке є фреймворк PHPUnit і те як можна його встановити. Крім цього також в уроці налаштується дебагера для того щоб можна було в подальшому розробляти тести. Також йде розгляд програмного забезпечення яке знадобиться для успішного проходження даного курсу.
В даному році буде розглянуто сам принцип та процес написання тестів з PHPUnit, але разом з цим роглянуто що таке “ствердження” в тестуванні і як їх можна використовувати. Практичним завданням буде написати перший простий тест та запусти його з успішним виконанням.
В цьому уроці розглядається те як можна тестувати помилки які ми отримуємо відразу в PHP коді, та те як ми можемо їх обробляти в самих тестах. Разом з цим розглядається практичне тестування виключень та вивід даних разом зі статичними методами.
В цьому уроці розглядається те як можна тестувати помилки які ми отримуємо відразу в PHP коді, та те як ми можемо їх обробляти в самих тестах. Разом з цим розглядається практичне тестування виключень та вивід даних разом зі статичними методами.
Після того як було розглянуто вже весь процес написання тестів, та було зрозуміло принципи тестування в PHP, йде розгляд команд в консолі PHPUnit - які і можна використати при розробці власних тестів. Консоль грає важливу роль, оскільки з неї ми і можемо отримати найбільше інформації про тести та їх виконання. Також буде розглянуто те як можна сконфігурувати PHPUnit.
Коли вже потрібно протестувати базу даних чи якісь інші масиви даних, найкраще використовувати фікстури, які й були створені для подібних операцій в PHPUnit. Саме ця тема буде практична повністю розглянута в даному уроці.
Часто також при тестуванні бази даних чи інших класів - можуть бути використані двійники. Одним із паттернів розробки через тестування є Mock - який часто використовується коли потрібно тестувати двійники класів або ж бази даних. Це дозволяє імітувати класи через двійники.
Важливим є розглянути те як саме покривається код тестами якогось додатка на практиці, оскільки це те що постійно робиться при розробці через тестування. Це і дозволяє повністю автоматизувати тестування додатка та викривати якісь дефекти вже на ранніх етапах розробки. Також в уроці буде розглянуто те як можна робити налагодження при запуску тестів.
Після того як було розглянуто фікстури та паттерн Mock, йде великий практичний розгляд того як можна повноцінно тестувати таблиці в бази даних і як це все взагалі працює в тестах в PHPUnit.
В останнім уроці детальніше розглядається дана методологія розробки й те як можна її використовувати ефективніше. Розглядаються також практичні приклади та всі принципи даної методології та приводиться різниця між TDD і BDD.