Безпека в серверних ОС
ITVDN: курсы программирования
Видеокурсы по
программированию

  Выбери свою IT специальность

  Подписка

  Выбери свою IT специальность

  Подписка

   ×

   Вы открыли доступ к тесту! Пройти тест

   Вы действительно хотите открыть доступ к тестированию по курсу Основы администрирования Windows Server на 40 дней?

   ВИДЕОУРОК №12. Безпека в серверних ОС

   Для просмотра полной версии видеокурса, онлайн тестирования и получения доступа к дополнительным учебным материалам купите курс Купить курс
   Для просмотра всех видеокурсов ITVDN, представленных в Каталоге, а также для получения доступа к учебным материалам и онлайн тестированию купите подписку Купить подписку

   На уроці ми зробимо загальний огляд всього курсу, поговоримо про те, як можна налаштувати власне тестове (лабораторне) середовище, з яким ви будете взаємодіяти під час проходження курсу і яке дасть змогу використати на практиці всі отриманні знання. Також після уроку ви познайомитеся з останніми серверними ОС від Microsoft, їхніми редакціями і вимогами щодо їх розгортання і ліцензування.

   Читать дальше...

   Другий урок має більш практичну спрямованість, бо ми будемо говорити про те, де взяти образ ОС, як створити інсталяційний диск чи флешку і, власне, як встановити ОС, при чому відразу скористаємося двома опціями встановлення: з графічним і командним інтерфейсами. Наостанок зробимо базові налаштування щойно встановленої ОС.

   Читать дальше...

   Третій урок присвячений головним інструментам адміністрування ОС сімейства Windows. Важливо це відмітити, адже мова буде йти не лише про інструменти, які використовуються в серверних ОС, але також і в звичайних споживацьких ОС. Поруч із класичними засобами керування ОС, такими як Панель керування чи консоль MMC, ми також розглянемо суто серверний засіб адміністрування – Server Manager. Окрему увагу приділимо способам віддаленого адміністрування.

   Читать дальше...

   В цьому уроці ми розглянемо головні кроки після інсталяції операційної системи як варіанту з графічним інтерфейсом, так і варіанту з командним інтерфейсом. Також зачепимо тему встановлення та видалення ролей і компонентів, важлива тема з точки зору розширення функціоналу будь-якої операційної системи від компанії Microsoft.

   Читать дальше...

   Цей урок присвячений одному з найважливіших компонентів серверної ОС – Active Directory (по суті ієрархічний каталог корпоративних ресурсів, що включає персонал, комп’ютери, мережеві ресурси і може нараховувати від кількох сотень до кількох мільйонів об’єктів). Враховуючи знання отримання в попередньому уроці, ми встановимо роль Active Directory Domain Services (AD DS) на операційну систему, зробимо загальний огляд Active Directory Administrative Center – сучасного інструменту керування AD і навчимося керувати і оперувати об’єктами AD (наприклад, користувачі, групи тощо). І, на останок, розглянемо варіант роботи з AD за допомогою PowerShell, який стане в пригоді у випадку якщо потрібно буде оперувати об’єктами AD в масштабі (десятки, сотні чи тисячі об’єктів водночас).

   Читать дальше...

   Даний урок присвячений вступу до мережевих технологій і інструментів реалізованих в серверних ОС. Багато хто чув і всі так чи інакше користувалися DNS (Domain Name System). Але, що є DNS? Чому його роль така ключова? На ці та інші питання і почне відповідати цей урок. Крім DNS, ми розглянемо DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). Навчимося використовувати мережевий інструментарій, а в кінці спробуємо опрацювати типові задачі із мережевого адміністрування.

   Читать дальше...

   Чи можна створити єдине правило, яке буде стосуватися всіх профілів користувачів, чи налаштувань всіх комп’ютерів, що є в домені? Так. І для цього нам знадобляться групові політики. Що це є? Як їх налаштувати і впровадити якраз і є темою сьомого уроку. Також, розглянемо окремі інструменти для керування об’єктами GP.

   Читать дальше...

   На початку нашого курсу ми згадували про способи побудови тестового середовища. Так от, прийшов час детальніше розглянути варіант розгортання віртуальних операційних систем від компанії Microsoft.

   Що є гіпервізор? Які сильні і слабкі сторони гіпервізора Hyper-V від Microsoft, як його розгорнути, налаштувати і створити парк віртуальних машин незалежно від того, Windows це, чи Linux – про все це і йтиметься в цьому уроці. Як завжди, розберемо також варіант адміністрування Hyper-V-сервером використовуючи командний інтерфейс і PowerShell. Це є особливо важливо в контексті того, що Microsoft пропонує безкоштовну ОС Microsoft Hyper-V Server 2019, який є повністю автономним, але пропонується без графічного інтерфейсу.

   Читать дальше...

   Віртуалізація середовища є однією із найактуальніших тем в сучасній сфері інформаційних технологій. В попередньому уроці ми розглянули варіант гіпервізора Hyper-V, але це не єдиний варіант віртуалізації, що можна використовувати в ОС Windows Server 2019 і 2022, в яких реалізована підтримка контейнерів, а також такої перспективної технології як Windows Subsystem for Linux (WSL). Окремою темою є ще один варіант Windows Server – Nano Server, який розгортається як контейнер і є «найлегшим» образом серверної ОС.

   Читать дальше...

   Даний урок присвячений огляду системи сховищ і просторів зберігання в ОС. Розпочнемо із локальних сховищ і базових термінів, таких як диск, том, що є простір зберігання (Storage Pools) і як здійснюється базове керування сховищами. Після цього більш детальніше зупинимося саме на Storage Pool, розглянемо які варіанти його реалізації існують, які переваги цього рішення і як адмініструвати простори зберігання. Далі, навчимося здійснювати операції з адміністрування сховищ за допомогою команд PowerShell, також розглянемо адміністрування загальних ресурсів (мережевих директорій) і, насамкінець, зробимо базовий огляд системи дозволів і прав доступів.

   Читать дальше...

   В цьому уроці ми опануємо такі актуальні в наш час технології як Virtual Private Network (VPN) і Remote Desktop Services за допомогою яких, ми можемо не лише віддалено керувати нашим сервером, а й організувати повністю віддалену роботу для співробітників компанії. Окрема увага приділяється використанню віддаленого доступу саме в інструментах командного інтерфейсу, в особливості PowerShell. В контексті цього, дуже важливим є впровадження технології OpenSSH в операційних системах від Microsoft (і серверних, і звичайних споживацьких).

   Читать дальше...

   В цьому уроці розглянемо один із найважливіших аспектів будь-якої операційної системи – безпеку. Поговоримо про вбудовані механізми захисту, останні інновації, які реалізовані саме в серверних ОС, зокрема Windows Defender Advanced Threat Protection. Розглянемо роботу з Windows Firewall, навчимося налаштовувати і редагувати його правила використовуючи і графічний і командний інтерфейси. Також, зачепимо тему доступних технологій шифрування. Наостанок, спробуємо вивести формулу найкращих практик безпеки для Windows Server 2019 і 2022.

   Читать дальше...

   Систематичні оновлення ОС це одна із найважливіших вимог для їх нормального функціонування і безпеки. Але, якщо потрібно централізовано керувати правилами, щодо оновлення парком комп’ютерів чи серверів із десятками і сотнями одиниць? В такому випадку ми можемо скористатися таким компонентом як Windows Server Update Services (WSUS). Саме в цьому уроці поговоримо про його розгортання і принципи роботи із ним. Окрім цього, розглянемо тему резервного копіювання на рівні системи, а також, окремо, тему резервного копіювання і відновлення AD.

   Читать дальше...

   Моніторинг і аналіз роботи ОС є важливою складовою їх адміністрування. Цей урок присвячений інструментарію моніторингу, різним технікам звітування, щодо стану роботи ключових компонентів комп’ютера: процесора, оперативної пам’яті, дисків тощо. Окремо розглянемо роботу з логами подій ОС.

   Читать дальше...
   ПОКАЗАТЬ ВСЕ

   Покупай подпискус доступом ко всем курсам и сервисам

   Библиотека современных IT знаний в удобном формате

   Выбирай свой вариант подписки в зависимости от задач, стоящих перед тобой. Но если нужно пройти полное обучение с нуля до уровня специалиста, то лучше выбирать Базовый или Премиум. А для того чтобы изучить 2-3 новые технологии, или повторить знания, готовясь к собеседованию, подойдет Пакет Стартовый.

   Стартовый
   • Все видеокурсы на 3 месяца
   • Тестирование по 10 курсам
   • Проверка 5 домашних заданий
   • Консультация с тренером 30 мин
   48.00 $
   59.99 $
   Оформить подписку
   Акция
   Базовый
   • Все видеокурсы на 6 месяцев
   • Тестирование по 16 курсам
   • Проверка 10 домашних заданий
   • Консультация с тренером 60 мин
   54.00 $
   89.99 $
   Оформить подписку
   Акция
   Премиум
   • Все видеокурсы на 1 год
   • Тестирование по 24 курсам
   • Проверка 20 домашних заданий
   • Консультация с тренером 120 мин
   85.00 $
   169.99 $
   Оформить подписку
   Акция
   комментарии и обсуждения
   Notification success
   Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать взаимодействие с нашими веб-сайтами и услугами простым и значимым.